fbpx

Blog Tłumacza Przysięgłego

Zapraszam Cię do lektury, jeżeli interesujesz się prawem i językiem angielskim lub tłumaczeniami prawniczymi.

Nowe stawki tłumacza przysięgłego 2024

Nowe stawki tłumacza przysięgłego zaczną obowiązywać od 2024 roku. Jaka będzie ich wysokość i dla kogo będą miały zastosowanie? Stawki tłumacza przysięgłego są odgórnie uregulowane w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 stycznia 2005 r. w sprawie wynagrodzenia za czynności tłumacza przysięgłego. W 2024 roku wchodzi w życie już druga nowelizacja rozporządzenia. Jakie będą nowe … Continued

Jak napisać maila po angielsku? ABC komunikacji zagranicznej

Jak napisać maila po angielsku? ABC komunikacji zagranicznej Jak napisać maila po angielsku? Poznaj dobre praktyki międzynarodowej komunikacji z uwzględnieniem netykiety i najnowszych technologii.

Brexit a współpraca w sprawach karnych z Wielką Brytanią

Brexit a współpraca w sprawach karnych z Wielką Brytanią Niniejszy artykuł zawiera słownictwo angielskie dotyczące współpracy w sprawach karnych z Wielką Brytanią, podstawę prawną wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i zasady oraz instytucje istotne dla dalszej współpracy w sprawach karnych.

Współpraca międzynarodowa w sprawach karnych w Unii Europejskiej [SŁOWNICZEK ANGIELSKI]

Współpraca międzynarodowa w sprawach karnych w Unii Europejskiej [SŁOWNICZEK ANGIELSKI] Współpraca międzynarodowa w sprawach karnych państw Unii Europejskiej wraz z polsko-angielskim słowniczkiem opracowanym na podstawie aktów prawa unijnego i krajowego oraz moich materiałów tłumacza przysięgłego.

Wymiar sprawiedliwości po angielsku [SŁOWNICZEK + USTAWY]

Wymiar sprawiedliwości po angielsku [SŁOWNICZEK + USTAWY] Wymiar sprawiedliwości po angielsku – poznaj słownictwo dotyczące wymiaru sprawiedliwości w Polsce. W tym artykule znajdziesz słowniczek, infografikę i ustawy angielskojęzyczne dotyczące polskiego systemu sprawiedliwości i jego struktury.

Postępowanie w sprawach rodzinnych po angielsku [SŁOWNICZEK]

Postępowanie w sprawach rodzinnych po angielsku [SŁOWNICZEK] Postępowanie w sprawach rodzinnych po angielsku to kolejny z cyklu postów o polskiej i angielskiej terminologii prawnej. Znajdziesz w nim listę słów oraz polsko-angielski słowniczek do pobrania i wydruku jako zakładkę do książki.

Postępowanie karne po angielsku -najważniejsza terminologia [SŁOWNICZEK]

Postępowanie karne po angielsku – najważniejsza terminologia [SŁOWNICZEK] Postępowanie karne po angielsku oraz wiele innych terminów dotyczących procedury karnej znajdziesz w poniższym polsko-angielskim słowniczku. Zawiera on najważniejszą terminologię z Kodeksu postępowania karnego, opracowaną w mojej pracy jako tłumacz przysięgły języka angielskiego dla sądów, prokuratury i organów ścigania.

Postępowanie cywilne po angielsku – ponad 100 terminów w pigułce [SŁOWNICZEK]

Postępowanie cywilne po angielsku – ponad 100 terminów w pigułce [SŁOWNICZEK] Postępowanie cywilne po angielsku i terminologia z nim związana zawarta w formie poręcznego słowniczka stworzonego na postawie Kodeksu postępowania cywilnego i mojej praktyki jako tłumacz przysięgły języka angielskiego. Pobierz w pdf i wydrukuj w formie wygodnej zakładki do książki.

Organy ścigania po angielsku [3 INFOGRAFIKI + SŁOWNICZEK]

Organy ścigania po angielsku [3 INFOGRAFIKI + SŁOWNICZEK] Organy ścigania po angielsku wraz z infografikami i praktycznym słowniczkiem, który znajdziesz na końcu to artykuł oparty na mojej praktyce jako tłumacz przysięgły języka angielskiego.

Egzamin na tłumacza przysięgłego – teksty egzaminacyjne polskie i angielskie [PORADNIK cz. 05]

    Egzamin na tłumacza przysięgłego – teksty egzaminacyjne polskie i angielskie [PORADNIK cz. 05] Teksty egzaminacyjne z egzaminu na tłumacza przysięgłego stanowią doskonały materiał szkoleniowy dla kandydatów na tłumacza przysięgłego. W tym artykule zebrałem autentyczne teksty z lat 2014-2022 i książki je zawierające.

Jak się przygotować do egzaminu na tłumacza przysięgłego języka angielskiego? Książki i materiały [PORADNIK cz. 04]

Jak się przygotować do egzaminu na tłumacza przysięgłego języka angielskiego? Książki i materiały [PORADNIK cz. 04] Aby się przygotować do egzaminu na tłumacza przysięgłego języka angielskiego warto przerobić książki C.H. Beck z serii „Tłumacz przysięgły”, Kodeks zawodowy tłumacza przysięgłego i polsko-angielskie kodeksy oraz ćwiczyć tłumaczenia tekstów egzaminacyjnych.

Jak zdać egzamin na tłumacza przysięgłego języka angielskiego? Studia i kursy [PORADNIK cz. 03]

Jak zdać egzamin na tłumacza przysięgłego języka angielskiego? Studia i kursy [PORADNIK cz. 03] Aby zdać egzamin na tłumacza przysięgłego języka angielskiego musisz umieć biegle tłumaczyć teksty prawnicze i finansowe zarówno pisemnie, jak i ustnie. Wyjątkowo przydatne do tego są pewne kierunki studiów oraz kursy, które poznasz w tym artykule.

Jak wygląda egzamin na tłumacza przysięgłego języka angielskiego? [PORADNIK cz. 02]

Jak wygląda egzamin na tłumacza przysięgłego języka angielskiego? [PORADNIK cz. 02] Jeżeli zastanawiasz się, jak wygląda egzamin na tłumacza przysięgłego, to z tego artykułu dowiesz się, że składa się on z części pisemnej i ustnej i 8 tekstów, w tym 4 w języku polskim i 4 w angielskim.

Egzamin na tłumacza przysięgłego języka angielskiego – 5 kroków do sukcesu [PORADNIK cz. 01]

Egzamin na tłumacza przysięgłego języka angielskiego – 5 kroków do sukcesu [PORADNIK cz. 01] Jak wygląda egzamin na tłumacza przysięgłego języka angielskiego, jak się do niego przygotować i go zdać? Odpowiedzi na te pytania i wiele więcej znajdziesz w tym poradniku.

Jak zostać tłumaczem przysięgłym i czy trzeba mieć magistra oraz zdać egzamin?

Jak zostać tłumaczem przysięgłym i czy trzeba mieć magistra oraz zdać egzamin? Aby zostać tłumaczem przysięgłym trzeba posiadać dyplom studiów wyższych, być niekaranym i zdać egzamin na tłumacza przysięgłego. Czy na pewno trzeba posiadać dyplom magistra i zdać ten trudny egzamin?…

Kim jest tłumacz przysięgły? Poznaj tajniki zawodu, który łączy światy

Kim jest tłumacz przysięgły? Poznaj tajniki zawodu, który łączy światy    Kim jest tłumacz przysięgły, czyli wszystko, co chcesz wiedzieć o tym zawodzie w pytaniach i odpowiedziach, a nie masz kogo zapytać.

Jak znaleźć tłumacza przysięgłego? Lista tłumaczy przysięgłych w 3 prostych krokach

Jak znaleźć tłumacza przysięgłego? Lista tłumaczy przysięgłych w 3 prostych krokach Lista tłumaczy przysięgłych to najszybszy sposób, aby znaleźć tłumacza przysięgłego. Znajdziesz tam tłumacza w swoim mieście oraz jego telefon i e-mail. Poniżej dowiesz się jak to zrobić w 3 prostych krokach.

Koszyk
  • No products in the cart.
Facebook
LinkedIn
Instagram
0