fbpx
tłumacz przysięgły języka angielskiego Wrocław

Tłumacz przysięgły angielski Wrocław – kim jestem i co robię?

Tłumacz przysięgły angielski we Wrocławiu to mój zawód i pasja. Jestem absolwentem filologii angielskiej i prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykonuję tłumaczenia poświadczone i ustne. Pracuję głównie dla sądów.

Tłumacz przysięgły angielski Wrocław – jak do tego doszedłem?

Jako studenta anglistyki zawsze bardziej pociągały mnie tłumaczenia niż praca nauczyciela, a studia prawnicze szczerze mówiąc były dla mnie niesamowicie wymagające i… nudne (kto pamięta zakuwanie na pamięć teorii i przepisów KPA, KPK czy prawa Unii Europejskiej, ten wie o czym mowa ?). Jednak uważam, że przez lata kształcenia i doświadczeń zawodowych na froncie prawniczym i językowym wypracowałem całkiem niezły warsztat tłumacza tekstów prawniczych i rozpraw sądowych.

Tłumacz przysięgły angielski Wrocław – dlaczego to robię?

Bo wolny zawód tłumacza przysięgłego daje mi radość, pieniądze i nie wyobrażam sobie innej pracy. Ważne są dla mnie poczucie obowiązku wobec osób, którym pomagam oraz świadomość, że moja praca realnie usprawnia komunikację uczestników postępowania z sądem i urzędami państwowymi. W praktyce sądowej działam w myśl zasady prawa rzymskiego Audi alteram partem, („Należy wysłuchać drugiej strony”) i dokładam swoją cegiełkę do realizacji prawa stron do bycia wysłuchanym.

Tłumacz przysięgły angielski Wrocław… A co oprócz tego?

Po godzinach można mnie spotkać na treningu bokserskim lub biegającego w lesie, a w weekend na górskim szlaku lub na rowerze. W niedzielę mój rytuał to książka (koniecznie niezawodowa ?) w jednej dłoni, a w drugiej filiżanka mocnej czarnej Lavazzy. Żyję według zasady Każdego dnia zrób coś nowego, a czas i pieniądze częściej przeznaczam na przeżywanie niż posiadanie.

Tłumacz przysięgły angielski Wrocław

Potrzebujesz wyceny szybkiej? Złóż darmowe zapytanie.

Tłumacz przysięgły angielski Wrocław

Zamów bezpłatną wycenę
Koszyk
  • No products in the cart.
Facebook
LinkedIn
Instagram
0